RN73H1ETTP8200B25
Mfr.Part #:
RN73H1ETTP8200B25
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors SMD/SMT 0402 820 Ω Composition:Metal Film 62.5 mW 0.1 %
ParameterValue
Resistance820 Ω
Max Operating Temperature155 °C
Composition(Kit Type)Metal Film
Temperature Coefficient25 ppm/°C
Min Operating Temperature-55 °C
Tolerance0.1 %
Power Rating62.5 mW
Number of Terminations2
PackagingReel
RoHSCompliant
Height - Seated (Max)0.4 mm